KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 4242042
nr 424 2042
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Tuschteckningar, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 3 st, personstudier, Tunisien, signerade, ca 28x21
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason